Uplynulý rok byl ve znamení vzestupu našeho klubu a celého kyjovského hokejbalu. Všechny naše věkové kategorie zaznamenaly velké zlepšení a s tím přišly i úspěchy. Naši nejmladší hráči kategorie minipřípravka se od samého začátku soutěže stále více prosazovali a bylo jen otázkou času, kdy ovládnou některý ze soutěžních turnajů. Povedlo se jim to doma před svými fanoušky, což byla odměna za jejich tvrdou práci.

Třešničkou na dortu bylo druhé místo na turnaji v Brně, který se konal v rámci veletrhu Sport life. Věková kategorie přípravka odstartovala svoji první sezonu sérií tří turnajů, v nichž se dokázala prosadit. Hra na celé hřiště je náročným přechodem mezi oběma kategoriemi, ale hráči to zvládli skvěle. Novou posilou do našich řad je trenér Radovan Loffler, který spolu s Martinem Vaculíkem vedou obě nejmladší věkové kategorie.

Naši mladší žáci získali titul přeborníka Jihomoravského kraje a vybojovali si tak postup do závěrečného turnaje Mistrovství České republiky, kde skončili na krásném 8 místě. Turnaj v Ostravě byl pro hráče velkou zkušeností a zvláště nepřízeň počasí zhatila ambice týmu na lepší umístění. Starší žáci svou sezonu odstartovali skvěle. Po třech soutěžních turnajích vévodí celkové tabulce a jasně dominují s celkovým skóre 54:7. Tato kategorie má od začátku sezony nového trenéra Tomáše Kordulu, který si lepší start do své trenérské kariéry nemohl přát. Mladší dorostenci hrají svou druhou sezonu nejvyšší Extraligovou soutěž a hrají ji skvěle. V podzimní části ztratili jen čtyři body z deseti utkání a vyhráli svoji kvalifikační skupinu. Postoupili z prvního místa do jarní části soutěže mezi 8 nejlepších týmů České republiky. Na jaře se tak mohou porvat o titul mistra republiky. Ovšem nebudou to mít vůbec jednoduché. Vždyť soupeřem jim budou takové celky, jako jsou Praha, Plzeň, České Budějovice, Dobřany, Ústí n. Labem, Pardubice a Hradec Králové. Je to obrovský úspěch a pozvánka na kvalitní zápasy našich dorostenců. Svěřencům trenéra Pavla Šedíka budeme držet palce v náročné cestě za titulem. Tentýž trenér Pavel Šedík vede také mužský tým. Muži po skvěle odehrané základní části došli v play-off až do semifinále, kde jim byl nad jejich síly tým Hodonína. Stále se zlepšující výkon potvrdili i v podzimní části soutěže a jarní play-off si jistě nenechají ujít.

Obrovský úspěch a třešničkou na dortu jsou naši reprezentanti. Hned čtyři hráči reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa v Bratislavě. V kategorii do 16 let nastoupili Aleš Kmenta a Matěj Fraňo v elitním prvním útoku. Naše lvíčata vybojovala krásné bronzové medaile. Je to krásný pocit pro trenéra a obrovská motivace pro hráče pokračovat a zdokonalovat se. Další dva naši reprezentanti Lukáš Toman a Tomáš Pichler nastoupili v kategorii do 14 let proti reprezentaci Slovenska. Zápas se jim povedl a zaslouženě vyhráli 2:1. Tato kategorie svůj turnaj ještě nemá, nicméně dvouletá nominační cesta do reprezentačního týmu je neminula.

V novém roce bychom chtěli na loňské úspěchy navázat a ještě nějaký ten vavřín přidat. Nebude to jednoduché, ale uděláme všechno proto, abychom se nemuseli za naše výkony stydět. Město Kyjov je v hokejbale již velmi dobře známé, proto chceme hranice posunout na mezinárodní úroveň. Bude to těžká práce, ale to je přesně to, co nás baví. 

Na závěr mi dovolte popřát vám mnoho štěstí a zdraví v novém roce. Rádi vás přivítáme na našem domácím hřišti na městském stadionu v Kyjově. Přijďte se jen podívat, nebo si i zahrát. Budeme rádi.

Více o nás na www.hokejbal-kyjov.cz, nebo facebook HBK Kyjov