V osmém kole jarní části Extraligy mladšího dorostu v hokejbale se hrálo utkání v té době dvou vedoucích mužstev soutěže. Zápas se hrál v moderní hokejbalové hale v Plzni, jediné v České republice. Na fotografii předzápasové rozcvičení kyjovského celku v předu Matěj Fraňo, Michal Nemeškal, David Kučera, Jan Kamrla, Roman Simerský a další. Oba celky hrají pohybově velmi náročný, kombinační a útočný hokejbal. Takové zápasy jsou vždy divácky velmi atraktivní a ani tento nebyl vyjímkou. V zápase bylo k vidění spousta krásných akcí, z nichž tři byly zakončeny gólem. Bohužel všechny tři góly padly do sítě kyjovského týmu, který se proti plzeňskému celku nedokázal gólově prosadit.

Plzeň šla do vedení po hrubé chybě kyjovské obrany hned v první třetině. Od toho okamžiku museli kyjovští hru trochu otevřít a toho využili plzeňští k rychlým brejkům. Plzeňští na 100% zužitkovali výhodu domácího prostředí, zvláště plastového povrchu a nakonec zaslouženě vyhráli. Předchozí den sehrál Kyjov zápas v Mladé Boleslavi. Od samotného začátku bylo jasné, že zápas rozhodne jediná chyba. Tu bohužel udělali Jihomoravané v úvodu třetí třetiny. Od té chvíle se musel Kyjov ještě více drát dopředu a tím pádem hru otevřít. Toho dokázali domácí využít a navýšit skóre na konečných 3:0 pro Mladou Boleslav. Po celou dobu utkání měli kyjovští více ze hry, ale vstřelit gól se jim nepodařilo. O týden dříve hostil Kyjov na svém domácím hřišti nejprve v sobotu Hradec Králové a v neděli Pardubice. Oba zápasy byly zcela odlišné. Zatímco v sobotu si Hradec odvezl z Kyjova nadílku 7:3, Pardubice v neděli odjeli domů s vítězstvím 5:1.

V posledních třech zápasech zaznamenal Kyjov jen jeden jediný vstřelený gól. Věříme, že tato střelecká impotence skončí již v sobotu, kdy do Kyjova zavítá Ústí nad Labem.

 

Branky a nahrávky: 8. Štefan Vlasák, 12. Tomáš Ulč, 39 Tomáš Tarantík. Střely na bránu: 25 : 15. Vyloučení: 3 : 1. Využití: 0:0. Rozhodčí: Tomáš Boháček a Tomáš Hrazdíra.

Sestava Kyjova: David Kučera – Jakub Fraňo, Jan Kamrla, Jakub Koch, Lukáš Toman –  Aleš Kmenta ©, Matěj Fraňo, Tomáš Fiala – Maarten Přikryl, Adam Urc – David Hájek, Tomáš Pichler, Roman Simerský. Trenéři: Pavel Šedík a Martin Vaculík.