Poslední herní víkend v tomto roce měli kyjovští napilno, protože je čekaly hned dva závěrečné zápasy podzimní částí OHbL Hodonín. Dvojzápas o víkendu by nebyl ničím neobvyklým, ale nepříjemný byl fakt, že hráči Kyjova museli vstoupit do zápasového tempa po nekonečné měsíční pause zapříčiněné na žádost soupeře na jaro odloženým utkáním s Rigumem A.

Kyjovské svazovala i nutnost urvat cenné body, které poztráceli na začátku sezóny, když prohráli 3 z prvních 4 utkání. Povzbudivým se ale mohlo zdát to, že soupeřem jim měla být mužstva ze dna tabulky, a to v sobotu Veselí nad Moravou na Vnorovském hřišti a neděli hodonínský Rigum B, který vyloupil Kyjov v úvodu soutěže.

Výkon mužstva nebyl v sobotu po měsíční pauze a v mrazivém počasí vůbec ideální. Většina Medvědů se ale už (na začátku sezóny) uložila k zimnímu spánku, takže hosté mohli být rádi, že se mohou rozehrát s pasivním soupeřem. Kyjov držel otěže utkání v rukou, jenže se nevyvaroval množství hrubic a nepřesností, takže se spíše protrápil k vítězství. Utkání se naštěstí zlomilo hned v první třetině, když se trefili postupně Tomáš Kordula, Tomáš Fiala a Maaretn Přikryl. Ve zbytku utkání Kyjov domácí sice výrazně přehrával, ale střeleckou marnost prolomil až v samém závěru v přesilovce Filip Chovanec. Pochvala patří Davidu Kučerovi v brance hostí, který zlikvidoval sice ojedinělé, ale o to větší tutovky domácích.

HBK Veselští Medvědi — HBK Kyjov  0:4 (0:3, 0:0, 0:1)

Branky:
Tomáš Kordula, Tomáš Fiala, Maarten Přikryl a Filip Chovanec

Sestava:
B: David Kučera
O: Chovanec Filip – Bajko Ivo, Kamrla Jan, Marek Jakub, Růžička Tomáš – Toman Lukáš
Ú: Fiala Tomáš, Kmenta Aleš, Kordula Tomáš – Pichler Tomáš, Dobeš Václav (C), Šedík Pavel (A) – Přikryl Maarten, Kratochvíla Lukáš (Studénka Pavel), Oubělický Adam (Hájek David)

Trenér: Petráš Miloslav

Den na to kyjovští změnili směr na Hodonín, kde na ně čekal Rigum B, který ve čtvrtém kole mazácky otočil zápas v Kyjově, což měli hosté sice stále v hlavách, ale o to víc chtěli soupeři porážku vrátit. Toho chtěli hosté docílit oproti sobotě zpřesněnou hrou, aktivním pohybem a vyvarováním se chyb. Tato taktika se začala vyplácet už v první třetině, kdy se trefil L.Toman. Na 2:0 zvyšoval pěkně využitou přesilovkou kombinací V.Doběš, na což ale během pár vteřin zareagoval Hodonín po nedůslednosti v obraně brankou na 1:2. Dvoubrankový náskok vrátil hostům T.Pichler, jenž se prosadil rychlostí po pěkné individuální akci. Ve 25.minutě utkání ovlivnilo ošklivé zranění gólmana domácích, který se musel odebrat do nemocnice, čímž mu přejeme brzké uzdravení. Do výstroje se oblékl jeden z (nejstarších J) hráčů domácích, jehož si po pár vteřinách po hrubici vychutnali Matěj Fraňo se skórujícím Tomášem Fialou při únikou 2 na 0. Před konce druhé třetiny ještě domácí korigovali na 2:4 brankou hned po vhazování a zmatkování obránců Kyjova. Když v úvodu třetí třetiny vyfasoval 2+10 kanonýr domácích Mráz, načež ho napodobil L.Hlavačka, bylo takřka rozhodnuto. Hra se sice otevřela, ale góly přidali už jen podruhé Pichler a Kmenta, takže si Kyjov odvezl z Hodonína zpět všechny 3 body.

HBC Rigum Hodonín B – HBK Kyjov 2:6 (0:1, 2:3, 0:2)

Branky: Tomáš Pichler 2x, Lukáš Toman, Václav Dobeš, Tomáš  Fiala, Aleš Kmenta

Sestava:
B: David Kučera
O: Kamrla Jan, Gajda Tomáš – Toman Lukáš, Kordula Jiří (A) – Chovanec Filip, Bajko Ivo
Ú: Fiala Tomáš, Kmenta Aleš, Fraňo Matěj – Pichler Tomáš, Dobeš Václav (C), Šedík Pavel (A) – Oubělický Adam, Kordula Tomáš, Přikryl Maarten (Hájek David)

Trenér: Petráš Miloslav

Po rozpačitém úvodu sezóny se Kyjov dostal do slušného laufu, když vyhrál posledních 5 zápasů s nepropustně defenzivním skóre 25:5. Celkově je obrana devizou Kyjova a jejich gólmana Kučery, který v 9 zápasech dostal pouhých 15 branek. Že kyjovští spolehájí na své extraligové dorostence je známo již z minulé sezóny, no za zmínku stojí take úctyhodných 10 kanadských bodů Tomáše Pichlera, kterému k nim stačilo 7 zápasů a který je věkem hráčem oddílu starších žáků. Zimu HBK Kyjov přečká na děleném druhém místě, na kterém má lepší skóre než mistrovští Glariátoři. Podzimním mistrem je zatím poměrně suverénní Rigum A.