Mužský oddíl HBK Kyjov zajížděl v sobotu 2.4.2016 k důležitému utkání do Hodonína, kde na ně čekal domácí Rigum „B“. Papírovým favoritem sice byli hosté, ale domácí dokázali kyjovské porazit v podzimním utkání na kyjovské půdě, přičemž jedině tříbodové vítězství by Hodonínu udrželo jakous takous šanci na postup do play-off. Kyjov už na jaro domácím porážku oplatil a chtěl si odvézt další body domů, což by mu zaručilo postup do semifinále OHbL. Domácí nastoupili s 11ti hráči do pole, hosté se 13ti, takže situace před úvodním buly slibovala zajímavé utkání.

To se potvrdilo hned po pár minutách, kdy po faulu Chovance dostali domácí výhodu přesilové hry. V té jim však pláchl kyjovský kapitán Dobeš, kterého v zakončení musel faulovat Hanuš, za což rozhodčí Zbořil nařídil trestné střílení. To Dobeš proměnit nedokázal, takže ve stylu „nedáš, dostaneš“ otevřel skóre hodonínský matador Hlavačka, který si pěkně zpracoval padáček za obranu, a po samostatném úniku prostřelil Kučeru v brance Kyjova. Z vedení se však domácí neradovali dlouho, protože už po 11 vteřinách po návratu z trestné skóroval šťastnou tečí Chovanec, kterého od modré nastřelil J.Kordula. Kyjovští se dostali do vedení za minutu poté, když po křídle utekl a zakončil  Pichler. Domácí do konce třetiny kontrovali také šťastným odrazem od Hlavačky, takže do druhé třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2:2, ovšem domácí už v tuto chvíli vyjadřovali pocity příkoří ze strany rozhodčího Zbořila (vyloučení 4:1).
     V úvodu druhé třetiny se opakovala situace z té první, kdy Kyjov brzy fauloval, což rychle potrestal dělovkou od mantinelu Mráz. Kyjov nenechal dlouho čekat na odpověď a taktéž přesilovku využil po samostatném úniku Toman. Utkání se zlomilo za tři minuty poté, kdy se psala 24.minuta a kdy byl již potřetí v zápase vyloučen domácí Hanuš. Toho za necelou minutu následoval Jurenka, načež přesilovku 5 na 3 využil opět Toman, a definitivně tak strhl vedení na stranu Kyjova. Co se začalo dít pak, z toho hlava normálního člověka nebere. Tato vyloučení a následná branka byly poslední kapkou do poháru trpělivosti některých jedinců z domácího týmu, což mělo za následek v prvním sledu slovní napadání rozhodčího, obviňování z nadržování a ovlivňování utkání, a ironické vyzývání k ukončení zápasu. To se málem opravdu událo po dalších pár minutách, kdy výstavně ruply nervy domácímu Hanušovi, který prvně slovně napadl rozhodčího, poté fyzicky náhradního gólmana Kyjova na kyjovské střídačce.  Na dotaz, proč to hraje, když na to nemá nervy, odpověděl úderem pěstí do obličeje chudáka Franty Šota, který mimochodem ani nebyl tazatelem dotazu, mimochodem toho času také na střídačce hostů. Situaci naštěstí přispěchal jako jediný normální uklidnit kapitán domácích Jurenka, který za pobavených úsměvů dalších domácích špílmachrů odkázal Hanuše do kabin s vyfasovaným OK a TH v jednom. Ten ještě stihl napadnout po cestě ze hřiště kyjovského gólmana Kučeru. Po dlouhém domlouvání kapitánů s rozhodčím se týmy shodly, že utkání dohrají.
     O druhé přestávce se vzduch trochu vyčistil, takže se začínalo za stavu 3:4 pro Kyjov. O utkání rozhodla dorážka Chovance po minutě a půl, kterou následoval Dobeš za další minutu. Domácí tyto dvě branky složily, takže zbytek utkání se víceméně odehrával na půlce Hodonína za pasivní účasti jeho hráčů. Kyjov přidal ještě další tři branky, domácí se trefili jednou, takže konečné skóre se zastavilo na poměru 4:9.
     Co k tomu říct? Za zmínku stojí fantastických 6 bodů (2+4) Lukáše Tomana, který je věkem starší žák. Jen tak dál, mládí vpřed! No a mládím vpřed se dostáváme k diskuzi o kvalitě rozhodčího. Bohužel když si vzpomenu na předchozí vzájemné utkání, které pískal rozhodčí Zvařič a ve kterém dostal osobní trest Mráz, taktéž Hlavačka, který tentokrát demonstrativně nevyzýval k ukončení utkání, ale zrovna zahodil hokejku do zoo, mám pocit, že problém bude asi někde jinde. Nad tím nechť se zamyslí každý sám, ale nad čím zůstává rozum stát, to jsou pohnutky k tomu, aby člověk v sobotu ráno vstal na hokejbal okresní úrovně a měl potřebu nervově vytéct, nedej Bože někoho mlátit. Pokud by případně chtěl někdo pátrat po důvodech, proč okresku hraje jen 6 týmů, může třeba začít číst mezi řádky tohoto textu.

Víkend 16.-17.4.2016 mají hráči HBK Kyjov volno, v dalším víkendu absolvují poslední dva zápasy základní části na půdě Gladiátorů a Sudoměřic B, obojí od 11:00.

HBC Rigum Hodonín "B" – HBK Kyjov 4:9 (2:2, 1:2, 1:5)

Branky a asistence: Chovanec (Kordula), Pichler (Šot), Toman (Kmenta), Toman (Fraňo), Chovanec (Kratochvila), Dobeš (Fiala, Toman), Dobeš (Fiala, Toman), Oubělický (Toman), Fiala (Toman)

Tresty: 10:4 (z toho domácí OK a TH)

Střely na branku: 27:44

Sestava Kyjova:
B: Kučera (Soukup)
O: Kordula J., Toman – Šot, Kamrla
Ú: Fiala, Kmenta, Fraňo – Chovanec, Dobeš, Pichler – Kratochvila, Marek, Oubělický