Poslední květnový víkend hostila Příbram finálový turnaj Mistrovství České republiky v hokejbale v kategorii starší žáci. Dvě sousedící haly tamního zimního stadionu nabídly všem hráčům, funkcionářům a fanouškům komfortní zázemí. Na turnaj se nominovalo 10 nejlepších týmů České republiky, mezi nimiž nechyběl celek Kyjova.

V prvních dvou dnech turnaje se odehrály zápasy ve skupinách. V každé skupině bylo 5 týmů, z nichž první dva postupovaly do závěrečného play-off, na zbývající týmy čekaly zápasy o umístění. Rytíři byly nasazeni do skupiny A označované jako skupina smrti. Nesmírně těžká utkání bohužel rytíři nezvládli a nepostoupili mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. Zbylo tak na ně utkání o 9 místo, které bezpečně vyhráli, rozdílem třídy, proti celku ze skupiny B. To jasně potvrdilo, že skupina B byla podstatně jednodušší. Rytíři ukončili sezónu na krásném 9. místě. Obrovské poděkování patří našim fanouškům. Připravili pro nás neskutečnou atmosféru a byli pro tým velkou oporou. Fandili v duchu Fair Play, což ocenili nejenom pořadatelé, ale i fanoušci ostatních týmů. Všem, kteří se na celé sezoně a finálovém turnaji podíleli, patří mé veliké poděkování.

Sestava Kyjova: Kryštof Kohút, Lukáš Filípek – Matyáš Svoboda, Viktor Citterberg, Daniel Macalík, Lukáš Toman – Pavel Studénka, Tomáš Pichler, Adam Kozumplík  – Richard Jagoš, Karolína Procházková, Štěpán Sedlář – Štěpán Dufek, Lukáš Stanovský, Petr Sýkora, Tereza Ištoková. Trenér: Pavel Šedík