Kyjovské Barbíny vystrčily své drápky na 4.Východočeském přeboru žen v České Třebové. Holky ukázaly, že nejsou jen nějaké panenky, ale umí pořádně zabrat pokud jde o hokejbal.

Barbíny nejprve porazily Rebelky ze slovenské Skalice v poměru 2:1. Pak následovala bezbranková remíza s týmem Bodlin z Heřmanova Měštce a posledním zápasem ve skupině byl smolný zápas se silným Letohradem, který holky prohrály 3:6. S týmem Letohradu se Barbíny potkaly i ve vyřazovacích bojích a tentokrát to bylo mnohem napínavější. Zápas skončil těsnou prohrou 2:3. V posledním zápase o umístění holky porazily Bodliny 1:0 a skončily tak na krásném třetím místě.

Karolína Šprtová k turnaji řekla:
"V České Třebové bylo hřiště dobré, povrch byl sice betonový, ale zřejmě nový, tak míčky tak nepřeskakovali. Měli jsme i kabinu, která byla velice prostorná. Sdílely jsme ji s hráčkami Heřmanova Městce se kterými jsme se skvěle bavily. Celkově zázemí bylo na slušné úrovni. Z pohledu výkonnostního můžeme být spojeny, protože jsme podaly poměrně vyrovnané výkony, až na jeden zápas, a to s Letohradem, kdy nám tam napadalo více gólů. Celková bilance 2 výhry, 2 prohry a jedna remíza. Počasí bylo velice horké, ale naštěstí všechny naše hráčky jej vydržely bez problémů. Závěrem můžu poukázat na skvělou atmosféru nejen v našem, ale i v ostatních týmech, kdy si v případě zranění a kolapsů kvůli horku týmy pohotově pomohly".