V sobotu 10. 9. 2016 sehráli mladší žáci na domácím hřišti první dva zápasy podzimní části soutěže MČR s favoritem z Hodonína. Za vysoké letní teploty slunného dne, opanovali Rytíři obě dvě utkání a připsali si na své konto plný bodový zisk.

V prvním zápase se zdál být soupeř ze hry zaskočen a výborně hrajícím Rytířům nedokázal vnutit nic ze své hry a odvrátit porážku. Do druhého zápasu jsme museli udělat změny v sestavě, kvůli absenci O. Šošovičky. Soupeř začal utkání podstatně lépe, ale i tak se Rytíři dostali do dvougólového vedení. Chybějící hráč v sestavě se podepsal na únavě Rytířů. Toho soupeř využil, dostal nás pod tlak a dokázal srovnat na 2:2. Reagovali jsme drobnou změnou ve střídání, zápas znovu opanovat a získat vítězství.

HBK Kyjov – HBC Rigum Hodonín 5:0

HBK Kyjov – HBC Rigum Hodonín 5:2

Sestava: Lukáš Filípek – Šimon Filípek, Josef Chytil, Rostislav Žůrek, Daniel Jankůj – Štěpán Dufek, Karolína Procházková, Tereza Ištoková, Patrik Rubecký, Oliver Šošovička, Matyáš Jankůj, Albert Löffler, Prokop Růžička, Adam Pichler – trenéři: Martin Vaculík, Radovan Löffler