Vědomi si faktu, že v podzimní části sezony soupeř do Kyjova z důvodu malého počtu hráčů ani nepřijel, odjížděli jsme do Třebíče po zimním spánku s otazníky ve tvářích. Domácích se sešlo jedenáct, takže jejich počet nebránil v odehrání kvalitního utkání.

Bohužel ne zcela vypucované, mokré a silně kluzké hřiště bylo proti. Kombinace nerozehranosti, nečistot na ploše, smýkané a tvrdých míčků znemožňovala pokusy o kombinační hokejbal, dle čehož taky vypadal obraz hry. Kyjovu vystřelil již v první třetině 3 body Adam Slanina, na něhož navázal šťastným odraženým gólem Tomáš Pichler. Pokusy domácích pochytal s přehledem Tomáš Soukup, takže ve třetí třetině už jen upravili na konečných 6:0 Šedík v oslabení po ukázkovém námazu od domácích, Fiala, Fraňo a Kmenta. Utkání odpovídalo fázi sezony a podmínkám. Krom jedné potyčky se odehrálo v poklidném duchu.

Příští týden nastoupí Kyjov v neděli 19.3.2017 v 15:00 na domácím hříšti, kde přivítá hráče z Hustopeč.

HBC Slza Třebíč – HBK Kyjov 0:6 (0:1, 0:1, 0:4)

Branky: Slanina, Pichler, Šedík, Kmenta, Fiala, Fraňo

Střely na branku: 25:41
Vyloučení: 3:2