Do Hodonína jsme odjížděli díky třítýdenní nucené pauze značně nerozehraní a bez několika hráčů, takže spíše než s nějakými vítěznými ambicemi jsme jeli neudělat ostudu.

Domácí hráli s chutí a od začátku jsme se museli uchýlit k takřka permanentní defenzivě. V první třetině jsme se ale paradoxně dostali do vedení po střele Pavla Šedíka od pravého mantinelu. Hodonín vystupňoval tlak ve druhé třetině, který jim přinesl vyrovnání po skryté střele z nadkruží. Do třetí třetiny jsme stáhli hru na dvé pětky s cílem rozbít drtivý tlak domácích. Po pěti minutách se zablýsklo trio Šedík-Pichler-Studénka, kdy poslední jmenovaný zakončoval parádní kombinaci takřka do prazdné branky. Již druhé vedení v zápase nám však vydželo jen asi 4 minuty, takže se šlo do samostatných nájezdů. V nich byli úspěšnější domácí, kteří nám tak na chlup oplatili podzimní porážku 3:2SN z Kyjova. Highlightem zápasu byl fantastický výkon Tomáše Soukupa v brance Kyjova, který kryl neuvěřitelných 48 střel a vzdorujíc neustálému tlaku Hodonína vychytal cenný bod pro Kyjov.

HBC Hodonín – HBK Kyjov 3:2 SN (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky: Šedík, Studénka

Střely na branku: 50:19
Vyloučení: 1:0