K rozhodujícímu utkání se hosté dostavili podobně jako Kyjov minulou neděli do Přibyslavic pouze se dvěmi formacemi, avšak postupový bod se jim takto oslabeným vybojovat nepodařilo.

V první části jsme měli více ze hry my, avšak vyložené šance pochytal přibyslavický Maxa. Ve druhé části se hra srovnala a hosté dokonce šli těsně před sirénou do vedení po bekendovém zakončení do horní části branky. Do třetí části jsme hru stáhli na dva útoky s cílem nepříznivý výsledek proti vadnoucímu soupeři otočit. Po třech minutách třetí třetiny si vybral slabší chvilku jinak celou sérii výborně chytající Maxa, který pustil pumelici "když nevíš co s míčkem, tak vystřel" Dobeše zpoza modré čáry. Postup Kyjovu vystřelil 5 minut před koncem po Dobešově vyhraném buly toho času obránce Chovanec, načež na závěrečných 3:1 upravoval Fraňo do prázdné branky.

Máme za sebou těžkou sérii, kterou rozhodovali maličkosti, přičemž štěstí se postavilo na naši stranu. Soupeři děkujeme za kvalitní sérii a přejeme mu zasloužený odpočinek. My už zítra odjíždíme do Jihlavy, kde od 14:00 začínáme semifinálovou sérii proti obhájci titulu, SK Jihlava B.

HBK Kyjov – J.V.S.K. Slza Přibyslavice 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Sestava:
B: Soukup (Kučera)
O: Kamrla, Kordula J. – Toman, Prčík J. (Urc)
Ú: Fiala, Dobeš, Fraňo – Studénka, Pichler, Šedík – Svoboda, Chovanec, Slanina