Dne 28.9. se v Přelouči uskutečnil turnaj mezi výběry krajů, kterého se účastnil i Jihomoravský kraj. Tento tým byl složen převážně z hráček HBK Kyjov.

V prvním utkání se tým utkal s výběrem Severomoravského kraje. Tento výběr měl ve svém středu několik mistryň světa a byl jasným favoritem zápasu. Tuto roli začal potvrzovat hned od začátku. I když holky nepodaly špatný výkon, tak na soupeře nestačily a zápas skončil debaklem 10:0. Nejlepší hráčkou utkání za JMK byla Nela Svobodová.

Do druhého střetnutí nastoupil JMK proti Východočeskému výběru /žlutá/.  V tomto utkání jakoby nastoupil jiný tým. Utkání začalo lehkou převahou soupeře, která trvala skoro celý poločas. Ve druhé půli se hra zcela vyrovnala a otěže zápasu začal přebírat JMK. Přes velké množství šancí se ani jednomu soupeři nepodařilo překonat skvěle chytající brankářky. Zápas dospěl, až k samostatným nájezdům. V těch kralovala výborně chytající brankářka Vlaďka Filípková, která všechny pokusy soupeře pochytala. Jedinou úspěšnou střelkyní byla Karolína Prochazková. Nejlepší hráčkou utkání za JMK byla Martina Ištoková.

Posledním soupeřem pro JMK byl výběr Východočeského kraje /modrý/. V závěrečném souboji podaly holky nejlepší výkon. Soupeře od první minuty zatlačily a vytvářely si spoustu střelecký možnosti. Modrý tým podnikal jenom ojedinělé výpady. Bohužel jedna šance se soupeři podařila proměnit a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Ve druhé půli se obraz hry nezměnil. Holky měly stálou převahu, ale stále se střelecky nedokázaly prosadit. To se konečně podařilo, až dvě a půl minuty před koncem. Po akci prvního útoku se trefila Tereza Ištoková a stav vyrovnala. Kritická chvíle přišla 30 vteřin před koncem, kdy soupeř vstřelil vítězný gól. Pro hráčky JMK tohle byl velmi krutý výsledek. Nejlepší hráčkou utkání za JMK byla Karolína Procházková

Celkově holky zaslouží pochvalu za předvedené výkony. Škoda jen vážnějšího zranění Nelči Svobodové, které přejeme brzké uzdravení.

Do ALL-STARS turnaje byla zvolena Tereza Ištoková

Výsledky:

Jihomoravský kraj – Severomoravský kraj               0:10

Východočeský kraj /žlutý/- Jihomoravský kraj      0:1 SN

Východočeský kraj /modrý/- Jihomoravský kraj   2:1

Pořadí turnaje:

1.Severomoravský kraj

2.Východočeský kraj /žlutý/

3.Východočeský kraj /modrý/

4.Jihomoravský kraj

 

Sestava:

B: Filípková V.

O: Ištoková M., Svobodová N. – Hunkařová J., Žůrková G.

Ú: Měchurová K., Procházková K., Ištoková T. – Lagová E., Hunkařová N., Butašová K.

 

ALL – STARS turnaje

Brankářka -Petra Outratová  /Čechy Východ/

Obránkyně – Kateřina Němcová /Morava Sever/, Kateřina Držmíšková /Čechy Východ-žlutá/

Útočnice: Tereza Ištoková /JMK/, Petra Kvasničková /Čechy Východ – modrá/, Patricie Škorpíková /Morava Sever/