V dalším kole extraligy zavítali dorostenci do Svitav. Od první minuty byl hostující tým aktivnější a postupně si vytvářel brankové příležitosti. Na velmi kluzkém povrchu, který spíše připomínal kluziště, než povrch na hokejbal se podařilo proměnit pouze jednu.

Domácí tým si v první třetině  vytvořil jenom jednu šanci, ale trefil jenom tyčku a tak se šlo do kabin za stavu 0:1. Druhá třetina pokračovala ve stejném duchu jako ta předešlá. Jediným rozdílem bylo, že soupeř si vytvořil více šancí, které však zlikvidoval výborně chytající Lukáš Filípek. Naši hráči přidali další dva góly. Stav po druhé třetině byl 0:3.

V závěrečné třetině se hra vyrovnala a Svitavy si vytvořily více šancí. Ty však skvěle vychytal Honza Pleskač, který odchytal třetí třetinu. Kyjov přidal ještě jednu branku a zvítězil 0:4.

Toto utkání vyšlo zejména oběma brankářům a v reprezentační formě hrajícímu Pavlu Studénkovi, který vstřelil hattrick. Celý tým podal velmi dobrý výkon a už se soustředí na další kolo, kdy zajíždí na horkou půdu úřadujícího mistra Letohradu.

TJ SRŠNI SVITAVY – HBK KYJOV     0:4 (0:1,0:2,0:1)

B: Studénka 3x, Jagoš

Sestava.

B: Filípek Lukáš, 30″ Pleskač Jan

O: Svoboda Matyáš, Ištoková Martina – Procházka Viktor, Žůrek Rostislav

Ú: Jagoš Richard, Studénka Pavel, Filípek Šimon – Ištoková Tereza, Procházková Karolína, Dufek Štěpán – Sýkora Petr