Start do nového ročníku Východočeského poháru vyšel kyjovským hokejbalistkám skvěle. Ve skupině měly za soupeře týmy z Pardubic, Heř. Městce a Přelouče.

V prvním utkání s Pardubicemi holky prospaly začátek utkání a po svých chybách brzo prohrávaly 2:0. Od tohoto stavu přebraly iniciativu a byly lepším týmem. Bohužel i přes množství šancí, utkání ztratily v poměru 1:3. jedinou branku Kyjova vstřelila Tereza Ištoková.

Další zápas odehrály s Heř. Městcem. Utkání se odehrávalo v podobném duchu, jak předešlé skončilo. Holky měly převahu, ale jejich šance končily na výtečné brankářce. Vítěznou branku vstřelila Martina Ištoková. Utkání skončilo 1:0.

Posledním soupeřem ve skupině byla Přelouč. V tomto zápase se kyjovské holky rozvášnily a soupeře doslova smetly a to nejen výsledkově, ale i herně. Zápas skončil po 5:0, kdy po dvou brankách zaznamenaly Tereza Ištoková a Nela Svobodová a svou premiérovou branku vstřelila Nikol Hunkařová.

Po úspěšném zvládnutí skupiny, kdy holky skončily druhé , přišlo na řadu play off. Ve vyřazovací části byl prvním soupeřem Heř. Městec. Utkání se znovu odehrávalo v režii kyjovských a holky neponechaly nic náhodě a utkání zvládly v poměru 3:0. Branky vstřelily Tereza Ištoková, Nikol Hunkařová a Martina Ištoková.

Ve finále na kyjovský tým čekal jediný přemožitel z Pardubic. do utkání znovu lépe vstoupil soupeř, ačkoli kyjovské hráčky udávaly tempo hry, tak se z ojedinělého útoku radoval soupeř. Holky to však nezlomilo a soupeře dále mačkaly. to vyústilo v úspěch a po brankách Terezy Ištokové a Nely Svobodové nakonec soupeře udolaly.

 Tímto si zajistily prvenství v turnaji a právo vyzvat nejhorší tým skupiny "B". Tím se stal Rebels Skalica. Od začátku utkání byly kyjovské holky lepším týmem a podařilo se jim jít do vedení. Skalica však vyrovnala po hrubé individuální chybě kyjovské hráčky. Další průběh byl neměnný. Kyjov měl převahu, ale nedařilo se jim dát gól. Až v závěru utkání se střelecky prosadily a zvítězily 3:1. Všechny branky vstřelila snajperka Tereza Ištoková.

Holky odehrály super turnaj, všechny své soupeře přehrály nejen výsledkově, ale hlavně herně. Prezentovaly se hokejbalem plným pohybu, který soupeřům dělal velké problémy. Odměnou holkám je konečně postup do skupiny A.

 

Autosklo Pardubice – HBK Kyjov 3:1
B: Ištoková T.

Heřmanův Městec – HBK Kyjov 0:1
B:Ištoková M.

HBK Kyjov – Roštěnky Přelouč 5:0
B:Ištoková T. 2x, Svobodová 2x, Hunkařová N.

HBK Kyjov – Heřmanův Městec 3:0
B:Ištoková T., Hunkařová N., Ištoková M.

Autosklo Pardubice – HBK Kyjov 1:2
B:Ištoková T, Svobodová

Baráž o postup
Rebels Skalica – HBK Kyjov 1:3
B: Ištoková T. 3x

Sestava:
B: Filípková
O: Ištoková M., Hunkařová J.
Ú: Ištoková T., Lysá, Hunkařová N., Svobodová, Mariničová