Páteční sváteční den 28.9.2018 přivedl do jihočeských Prachatic čtyři ženské celky, které reprezentovaly svůj region. Největším favoritem byl tým Severní Moravy, který obhajoval dvě vítězství a útočil na hattrick. Region Morava Jih reprezentovali převážně zástupkyně našeho klubu a jeho kapitánka přidala svoje postřehy:

 

 

Tereza Ištoková (kapitánka RSHb Morava Jih) – „Na turnaj krajských výběrů odcestoval pouze nekompletní tým HBK Kyjov, protože jiné ženské týmy v našem kraji buď nejevily zájem, nebo hráčky byly na dovolených. Na hřišti se objevily i dvě nové tváře, a to Markéta Kalkusová a Natálie Vaculíková, které hrály svůj vůbec první zápas, i přes to ale odvedly skvělý výkon a byly platnou součástí týmu. Chyběly nám především dvě zkušené hráčky vinou zranění. I přes to jsme ale předvedly výkon, za který se určitě nemusíme stydět. V prvním zápase nás čekal favorizovaný tým Moravy sever. Bylo vidět, že v týmu bylo hodně hráček, které si zahrály hokejbal i na mezinárodní úrovni. Severomoravanky byly nad naše síly, ale i přesto se nám povedlo vsítit branku, díky krásné individuální akci Procházkové. Další zápas jsme hrály po menší pauze s výběrem Východočeského kraje, na který jsme si věřily o něco více. Hned v první minutě jsme šly do dvoubrankového trháku. Později v první polovině přidala ještě jeden gól Lagová. Druhou polovinu jsme polevily v pohybu a nedostávaly jsme se do takových šancí jako v první třetině, všechny střely soupeře však pochytala Filípková a vyhrály jsme poměrem 3:0. Do posledního zápasu jsme šly s tím, že jestli chceme druhé místo, musíme zápas vyhrát. První polovinu jsme vůbec nehrály naši hru. A tak jsme do druhé poloviny šly za stavu 0:2. Postupem času se naše hra stále zlepšovala, až jsme se dočkaly snížení Měchurové na 1:2. Tento gól nás hodně nabudil a dostávaly jsme se do stále většího tlaku, soupeř měl v bráně výborně chytající Jiráčkovou, a tak jsme se vyrovnání nedočkaly a nic na tom nezměnila ani naše hra bez brankářky.“


Výsledky:


RSHb Čechy – Jih vs. RSHb Čechy – Východ 1:0 (1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Landová (Kotlíková, Červíková).

RSHb Morava – Sever vs. RSHb Morava – Jih 7:1 (2:1, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. Němcová (Cisáriková), 10. Stoklasová (Němcová), 13. Hasíková (Opavská), 15. Stoklasová (Kubínová), 17. Kubínová (Škorpíková), 18. Stoklasová (Hasíková, Němcová), 23. Škorpíková (Kubínová) – 8. Procházková (Měchůrová).

RSHb Čechy – Východ vs. RSHb Morava – Jih 0:3 (0:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 1. Ištoková T. (Procházková), 1. Ištoková T., 2. Lagová (Butašová).

RSHb Čechy – Jih vs. RSHb Morava – Sever 0:3 (0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 14. Kubínová (Serioszková), 15. Stoklasová, 16. Kudělová (Škorpíková, Šprtová).

RSHb Morava – Sever vs. RSHb Čechy – Východ 2:0 (2:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
 7. Kubínová (Škorpíková, Kudělová), 11. Seroiszková (Šprtová, Škorpíková).

RSHb Morava – Jih vs. RSHb Čechy – Jih 1:2 (0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Měchurová (Procházková) – 2. Matějková (Bednářová), 3. Horáková (Ježková, Dudlová).


Konečné pořadí:

1. RSHb Morava Sever
2. RSHb Čechy Jih
3. RSHb Morava Jih
4. RSHb Čechy Východ