Kyjovské Barbíny vybojovaly fantastické 3. místo v nejvyšší soutěži ČR. Barbíny se nezalekly velkých soupeřů jako Slavia Praha, Plzeň, Pardubice, Česká Třebová a statečně se probojovaly až mezi čtyři nejlepší týmy nejvyšší soutěže žen v ČR. 

 V semifinále dokonce Barbíny sahaly na kliku finálových dveří, ale to se jim nakonec nepovedlo. V zápase o třetí místo si poradily s dotíravým týmem z Plzně, aby na závěr zvedly nad hlavu pohár třetího nejlepšího týmu v České republice. Nad jejich síly byl nakonec jen tým České Třebové a mistrovská Slavia Praha.

Bronzové medaile si Barbíny právem zaslouží. Za roky tvrdé dřiny a odříkání dokázaly, že i tým z malého města může konkurovat velkoklubům v ČR. Dobře si pamatuji na jejich první trénink, kdy hokejku držely s prominutím jako koště a já si říkal, že tohle snad ani není možné. S tímhle chceme jít do světa? Jak hluboce jsem se mýlil. A jsem za to strašně rád. Tyhle holky to dokázaly a patří jim velká gratulace. Svoji skvělou formu potvrdily i o dva týdny později, kdy vyhrály přebor Moravy a zaslouženě se staly Mistryně Moravy.

Chci Barbínám poděkovat za jejich odhodlání do toho jít, pracovat na sobě a dosáhnout takových úspěchů, které nám mohou ostatní jen závidět. Je to skvělá reklama našeho klubu, našeho města a celé Moravy. Česko těš se, s námi již musíš počítat.