Hokejbalové hřiště v areálu městského stadionu v Kyjově bylo vybudováno v roce 2005. Za tu dobu jím prošlo mnoho sportovců, z nichž mnozí dodnes působí v reprezentacích a extraligových klubech České republiky a zahraničí. Za dobu intenzivního využívání bylo na hřišti patrno jeho stáří. Asfaltový povrch byl nerovný a popraskaný, dřevotřískové mantinely hrozily zraněním. Našemu klubu, který se pyšní statusem Hokejbalového centra mládeže, hrozilo neudělení licence pro havarijní stav hřiště a tím i konec činnosti celého klubu.

Měsíc červen 2019 byl zlomovým bodem. Stáli jsme nad propastí zániku klubu, kdy nám přišlo na pomoc Město Kyjov. Okamžitě zahájilo přípravné práce na rekonstrukci hokejbalového hřiště. Licenční komise nám udělila výjimku pro start v soutěžích za splnění podmínky, kdy nesměl být odehrán jediný soutěžní zápas na stávajícím hřišti do doby provedení rekonstrukce. Znamenalo to odehrát prakticky celou podzimní část soutěže na hřištích soupeřů, ale s vidinou nové moderní arény to pro nás nebyl žádný problém. Po dlouhých letech úmorného shánění finančních prostředků z dotačních projektů a soukromých investorů jsme se konečně dočkali. V říjnu roku 2019 byla provedena rekonstrukce hokejbalového hřiště. Byly kompletně vyměněny mantinely okolo hřiště a položen nový moderní plastový povrch. Nový povrch je svou pružností šetrný k pohybovému ústrojí sportovců. Nedochází k nadměrnému opotřebení výstroje sportovců tak, jako tomu bylo na původním hrubém asfaltu. Nové bezpečnostní mantinely byly doplněny skleněnou bezpečnostní nadstavbou, čímž splňují přísné bezpečnostní předpisy a sportovcům přináší velmi příjemný a komfortní zážitek ze hry. Taktéž diváci si přijdou na své. Průhledná skleněná nadstavba poskytuje skvělý výhled na celé hřiště a přihlížející tak může být jen centimetry od samotných hráčů.

Slavnostní otevření nové hokejbalové arény proběhlo na hodovou sobotu 9.11.2019. Po celý den probíhal mezinárodní turnaj minipřípravek. Třešničkou na dortu byl pak zápas týmu Města Kyjov proti týmu žen Barbíny Kyjov. Parádní podívanou zakončily samostatné nájezdy. Křest nové arény dopadl na jedničku.

Nová aréna nám přináší nové příležitosti. V jednání jsou pořádání kempů výběrů mládeže Jihomoravského kraje a České republiky. Není vyloučena možnost odehrání přípravných mezinárodních utkání české reprezentace. Po finanční stránce nová aréna také nezahálí. Placené tréninky v Kyjově absolvuje klub SK Sudoměřice, účastník extraligy mužů České republiky.

Pro naše hokejbalové centrum je nová aréna historickým milníkem. Nové profesionální provedení arény přináší novou dimenzi našeho sportu. Hra je čistá, bezpečná, komfortní a velmi rychlá. Pro diváka se stává ještě více atraktivní. Hra má neuvěřitelný spád a rychlost. Budete sami překvapeni. Jste srdečně vítáni na naše jarní domácí zápasy. Můžete se těšit nejen na samotnou hru, ale třeba i na naše zbrusu nové ozvučení. S přáním všeho dobrého do nového roku