Tereza Ištoková (17) se umístila na prvním místě v anketě Sportovec okresu Hodonín za rok 2019. Zopakovala úspěch z předchozího roku a byla opět vyhlášena sportovním talentem roku mezi dívkami. Členka Kyjovského hokejbalového klubu je dvojnásobnou mistryní světa s reprezentací U18 a U20 a je pravidelnou členkou širšího kádru reprezentace žen.

 


Jak dlouho hraješ hokejbal? Proč sis vybrala tento sport?

Hokejbal hraju něco přes čtyři roky. Dlouho ho hrál můj bratranec, a když se složil i ženský tým, tak začala hrát i moje mamka. Já jsem v tu dobu hrála tenis, takže když měly holky tréninky, tak jsem se chodila jenom dívat. Později jsem se rozhodla, že to chci taky zkusit, začalo mě to bavit, a tak jsem skončila s tenisem a začala se naplno věnovat hokejbalu.

 

Byla jsi vyhlášena sportovcem okresu Hodonín v kategorii sportovní talent. Jak ocenění vnímáš? 

"TerezaJe to pro mě určitě čest, že jsem mohla toto ocenění získat. Konkurence byla obrovská a o to větší radost mám, že jsem ho získala už podruhé.

 Máte nově zrekonstruované moderní hokejbalové hřiště. Jak se ti na novém povrchu hraje? Jak se projevuje hra s novými mantinely a jejich skleněnou nadstavbou?

Hokejbal je na novém povrchu o hodně rychlejší, na starém hřišti míček často odskakoval a hra nebyla tak přesná. Tréninky jsou teď ve větším tempu a mnohem kvalitnější. Nemusíme kupovat čepele, které se na asfaltu rychle ničí. Hrajeme více kombinačně, přihrávky jsou přesnější a je to na naši hře vidět.
Na plastu se mi hraje velmi dobře, většina venkovních zápasů a reprezentační akce se stejně hrály na tomto povrchu, takže jsem na něj byla víceméně už zvyklá.

 

Kde se cítíš na hřišti nejlíp, jaká je tvoje pozice?

"TerezaNejčastěji hraju na právem křídle a to je taky moje nejoblíbenější pozice. Občas když je potřeba, tak zahraju i centra. 

V Kyjově hraje hokejbal hodně dívek a žen. Jaký máte tým? Jaká jste parta?

V týmu máme opravdu skvělou partu. Myslím si, že je to jeden z hlavních důvodu toho, kam jsme se za poslední tři roky dostaly. 

 

Jaké soutěže hrajete?

S ženami hrajeme ligu žen, jihomoravský a východočeský přebor. S klukama hraju extraligu dorostu.

 

Jak se připravuješ v době uzavření sportovišť a přerušení hokejbalových soutěží? 

"TerezaSnažím se dělat co nejvíc. Cvičím, chodím běhat a na zahradě mi taťka postavil střelnici (díky klubu za branku), takže každý den si aspoň dvě hodinky střílím, teda pokud se můj pes nerozhodne, že už ho nebaví podávání míčku a nezačne mi je schovávat.


 


Jaké máš z hokejbalu největší zážitky?

Zážitků mám za tu dobu, co hraju opravdu hodně. Hlavně ze závěrečných akcí jako jsou finálové turnaje a reprezentační kempy.

 

Jsi dvojnásobná vítězka Světového poháru, jaký si dáváš další cíle? Kde hledáš inspiraci?

Můj velký cíl je určitě seniorské mistrovství světa, které by se mělo odehrát v roce 2021 v Kanadě. Dostat se tam nebude vůbec jednoduché, ale budu pro to dělat všechno. Velkou motivaci je pro mě vidět jak se ostatní holky zlepšují, to mi dodává tu inspiraci a touhu pracovat na sobě.

 

Přes týden máte tréninky, o víkendech zápasy, do toho soustředění a kempy. Jak trávíš svůj volný čas? 

Tak toho volného času popravdě moc nemám. Když nejsem zrovna na hřišti nebo na tréninku, tak se snažím dělat si věci do školy nebo jít s kamarády ven.

 

Jaké máš mimosportovní a sportovní plány do budoucna?

Jsem teď ve druhém ročníku na gymnáziu, takže chystat se na maturitu a později na přijímací zkoušky je pro mě teď to hlavní v mimosportovním prostředí. A sportovní plány, jak už jsem psala předtím, dělat všechno pro to abych se dostala na mistrovství světa, celkově na sobě makat. Také bych si příští sezónu chtěla zkusit zahrát extraligu juniorů. S týmem žen máme letos výborně rozehranou sezónu, které je bohužel pozastavena. Měly jsme letos hodně vysoké cíle, přidat po loňské bronzové medaili i tu zlatou, ale jestli se sezóna dohraje, to nikdo neví.

"Tereza